פרופ' דן פאר

מידע כללי

פרופ' דן פאר מכהן כסגן הנשיא למחקר ופיתוח החל מאוקטובר, 2020.

פרופ' דן פאר הוא  פרופ׳ מן המניין וראש המרכז לחקר הביולוגיה של הסרטן באוניברסיטת ת״א .בנוסף הוא משמש כראש המרכז לרפואה תירגומית (Translational Medicine).  פרופ' פאר הוא מחלוצי השימוש במולקולת RNA למניפולציה של תאים במחלות שונות הקשורות לתאי מערכת החיסון וסרטן. הוא גויס ב-2008 מאוניברסיטת הרווארד לאוניברסיטת תל-אביב על מנת להקים את המעבדה לננו-רפואה. יש לו מינויים אקדמיים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הרווארד בבוסטון, מסצ'וסטס ובמכון המחקר לסרטן ביוסטון, טקסס.

 

הישגים ופרסומים

פרופ' פאר פרסם למעלה מ-140 מאמרים ופרקים בספרים, ומכהן כעורך של שלושה כתבי-עת חשובים בתחום של מערכות להובלת תרופות, כחבר בפאנל המדעי של חמישה  עשר כתבי-עת נוספים וכיועץ מדעי בכמה חברות הזנק וחברות פארמה גדולות בישראל ומחוצה לה.הוא הגיש כ-120 המצאות לרישום פטנטים, שחלקן אושרו ואף מוסחרו במספר חברות (אחת נמצאת לפני אישור סופי כטיפול ביולוגי במחלות מעי דלקתיות) וייסד חמש חברות הזנק בישראל וארה״ב.

פרופ׳ פאר הוא מחלוצי השימוש במולקולות RNA לתרפיה ומעבדתו היתה הראשונה בעולם להראות כי ניתן להוביל מולקולות אלה לצורך השתקה של גנים, יצירת חלבונים תרופתיים ועריכה של גנים באמצעות ננו-חלקיקים המתביתים לתאי המטרה שלהם כשהם מוזרקים למחזור הדם.

 

תחומי מחקר

תחומי המחקר העיקריים של פרופ׳ פאר כוללים פיתוח של תרופות מולקולריות המבוססות על RNA (בעיקר שליחים גנטים, השתקה של גנים ועריכתם) במחלות מעי דלקתיות, סרטני דם, מח ושחלה ובמחלות גנטיות נדירות ופיתוח נשאי תרופות ננומטרים בעלי יכולת הכוונה סלקטיבית לתאי מטרה שנושאים את אותן מולקולות RNA.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>